وسیله ایران سوریه عربستان دولت ترامپ

وسیله: ایران سوریه عربستان دولت ترامپ اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری خانه‌ای که جهت «چارلی چاپلین» کاخ بود

از خانه‌ای در انگلیس که «چارلی چاپلین» چند سال از دوران نوجوانی خود را در آن گذراند رونمایی شد.

خانه‌ای که جهت «چارلی چاپلین» کاخ بود

خانه ای که جهت «چارلی چاپلین» کاخ بود

عبارات مهم : زندگی

از منزل ای در انگلیس که «چارلی چاپلین» چند سال از دوران نوجوانی خود را در آن گذراند رونمایی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، ساختمانی در خیابان مهم و شلوغ بریکستون در جنوب لندن شاید جهت خیلی ها منزل ای رویایی نباشد ولی جایی است که جهت «چارلی چاپلین» نوجوان که دوران کودکی بسیار دشواری همچون رمان های «چارلز دیکنز» را پشت سر گذاشته بود، یک کاخ محسوب می شد.

خانه‌ای که جهت «چارلی چاپلین» کاخ بود

«پل مارتون» کمدین انگلیسی از راه اندازی یک تابلو جهت معرفی منزل دوران نوجوانی «چارلی چاپلین» خبر داد، جایی که «چاپلین» با برادر بزرگترش «سیدنی» در آن زندگی می کرد و با عنوان «یک پناهگاه عزیز» از آن یاد می کرد.

این منزل در واقع نشانی از ریشه و اصالت فروتنانه یکی از بزرگ ترین نبوغ کمدی در قرن 20 هست، منزل ای که نخستین سکونت گاه راحت و دائمی جهت «چاپلین» و برادرش بود که آن را با صرف هزینه 40 پوند مبله کرده بودند که 15 پوند بیش از بودجه آنها بود.

از خانه‌ای در انگلیس که «چارلی چاپلین» چند سال از دوران نوجوانی خود را در آن گذراند رونمایی شد.

«چاپلین» گواهی تولد نداشت ولی خودش اعتقاد بود در سال 1889 میلادی در منطقه والورث در جنوب لندن متولد شده است هست. او و برادرش یتیم بودند و پدر آن هنگامی که دوسال داشت متواری شده است بود و بعد از آن در اثر مصرف الکل درگذشت، بنابراین مادر فقیرشان مجبور شد دو برادر را به یک منزل کارگری بفرستد و چند سال بعد مادرشان نیز جهت هر لحظه به بیمارستان روانی انتقال یافته شد.

اما در سال 1908 اوضاع بهتر شد و «چاپلین» که نخستین همکاری اش با کمپانی «فرد کارنو» با استقبال مخاطبان رو به رو شده است بود حالا کمی پول جهت برای هزینه کردن داشتند و به آپارتمان شماره 15 در بریکستون واقع در جنوب لندن نقل مکان کردند و تواستند کمی خرج منزل کنند و دوسال در آن زندگی کردند.

خانه‌ای که جهت «چارلی چاپلین» کاخ بود

«چاپلین» در سال 1910 به آمریکا رفت و سپس تبدیل به یکی از بزرگ ترین ستاره های قرن شد. وی به راستی از خلاق ترین و تأثیرگذارترین شخصیت های عصر فیلم های صامت بود که هم وقت با بازیگری در فیلم هایش، کارگردانی، تهیه کنندگی و ساخت موسیقی آن ها را نیز برعهده داشت و می توانست درد و زحمت را در کنار علاقه و انسانیت به تصویر بکشد. او ۶۵ سال از عمرش را وقف سینما و دنیای سرگرمی کرد؛ کار او از سالن «ویکتوریا»ی انگلستان در سن پنج سالگی شروع شد و تا سن ۸۸ سالگی نیز ادامه یافت.

در این سال ها، چاپلین بعضی از آثار ماندگارش را مانند «پسربچه» (۱۹۲۰)، «زائر» (۱۹۲۳) و «دوش فنگ» (۱۹۱۸) ساخت. او به واسطه ی مشغله کاری زیاد که هم وقت جهت استودیو شخصی اش و دیگر استودیوها فیلم می ساخت، کمتر وقت پیدا می کرد تا خودش نیز نقشی بازی کند. «زن پاریسی» (۱۹۲۳)، «جویندگان طلا» (۱۹۲۵) و «سیرک» (۱۹۲۸) از جمله فیلم های دهه ۳۰ بودند که چاپلین نقش کوتاهی در آن بازی کرد. پیش از ورود به عصر فیلم های ناطق، «چاپلین» در سال ۱۹۳۱ «روشنایی های شهر» و در سال ۱۹۳۶ نیز «عصر جدید» را ساخت که به راستی از ماندگارترین آثار او هستند.

از خانه‌ای در انگلیس که «چارلی چاپلین» چند سال از دوران نوجوانی خود را در آن گذراند رونمایی شد.

فیلم های ناطق و همراه با دیالوگ «چارلی چاپلین» با شاهکار معروفش «دیکتاتور بزرگ» در سال ۱۹۴۰ شروع شد. هرچند نخستین باری که صدای چاپلین را تماشاگران شنیدند، در سکانس نهایی فیلم «عصر جدید» بود که آواز نامفهومی از چاپلین شنیده می شد.

وی با فیلم «لایم لایت» در سال ۱۹۷۲ جایزه ی اسکار عالی ترین موسیقی را کسب کرد، هرچند دهه ها بعد از ساخت آن بود که با تأخیر حدودا ۳۰ ساله در لس آنجلس اکران شد. «چاپلین» در سال ۱۹۲۹ در دو بخش عالی ترین بازیگر و عالی ترین کارگردان کمدی جهت فیلم «سیرک» نامزد جوایز اسکار بود، ولی برگزارکنندگان جوایز اسکار با خارج کردن نام او از فهرست نامزدها، تصمیم گرفتند فقط یک اسکار افتخاری به وی اعطا کنند.

خانه‌ای که جهت «چارلی چاپلین» کاخ بود

این کمدین بزرگ در سال ۱۹۷۲ دومین جایزه افتخاری اسکار را گرفت و جهت نخستین بار در مراسم حضور یافت. در تاریخ برگزاری اسکار، «چاپلین» رکوردار طولانی ترین مدت تشویق از سوی حضار است که ۵ دقیقه به طول انجامید.

از بااهمیت ترین آثار کارنامه فیلم سازی چارلی چاپلین می توان از «ولگرد»، «شغل»، «بانک»، «مامور آتش نشانی»، «خیابان آرام»، «زندگی سگی»، «دوش فنگ»، «پسربچه»، «زائر»، «زن پاریسی»، «جویندگان طلا»، «سیرک»، «روشنایی های شهر»، «عصر جدید»، «دیکتاتور بزرگ»، «موسیو وردو»، «لایم لایت»، «سلطانی در نیویورک»، «کنتسی از هنگ کنگ»، «خانه به دوش»، «پروفسور» و «طبقه مرفه» نام برد.

واژه های کلیدی: زندگی | آتش نشانی | آتش نشانی | جوایز اسکار | دوران کودکی | چارلی چاپلین | اخبار فرهنگی و هنری

خانه‌ای که جهت «چارلی چاپلین» کاخ بود

خانه‌ای که جهت «چارلی چاپلین» کاخ بود

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs