وسیله ایران سوریه عربستان دولت ترامپ

وسیله: ایران سوریه عربستان دولت ترامپ اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی تعطیلی بیش از 250 آرایشگاه خانمانه

نایب مدیر اتحادیه آرایشگرهای خانمانه از تعطیلی ٢٦٤ آرایشگاه خانمانه بدون مجوز در شش ماه اول امسال خبر داد.

تعطیلی بیش از 250 آرایشگاه خانمانه

تعطیلی بیش از 250 آرایشگاه زنانه

عبارات مهم : ایران

نایب مدیر اتحادیه آرایشگرهای خانمانه از تعطیلی ٢٦٤ آرایشگاه خانمانه بدون مجوز در شش ماه اول امسال خبر داد.

شهربانو عابدی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: شناسایی و جلوگیری از فعالیت مراکزغیرمجاز بنام آرایشگاه یکی از بااهمیت ترین دغدغه های اتحادیه در جهت حفظ منافع اعضای صنفی خود و محسوب می شود آیا که در بسیاری از موارد فعالیت این افراد از نظر مالی و اعتباری به اعضای صنف خدشه وارد می کند.

تعطیلی بیش از 250 آرایشگاه خانمانه

وی با بیان اینکه در بسیاری موارد واحدهای غیرمجاز به فعالیت در مراکز مسکونی می پردازند، گفت: بر همین اساس ورود و به این اماکن با دشواریهای متعدد همراه است که اثر بخش ترین راهکار جلوگیری از فعالیت این مراکز باهمکاری و تعامل دستگاههای متولی ومراجع قضائی امکان پذیر است که درخواستی در این خصوص به دادستانی فرهنگ و رسانه ارائه شد و به هر حال تلاش های ما در این عرصه ادامه داشته ودر سال گذشته تاکنون بیش از ۱۵۰۰ واحد صنفی غیرمجاز را شناسایی کرده ایم.

عابدی همچنین اظهار کرد: در خصوص آسیب های اجتماعی موجود در این مراکز بارها از طریق جراید به بانوان محترم هشدار داده شد و از خانواده ها و بانوان خواهش کرده ایم که جهت بهره مندی از خدمات آرایشی به این مراکز مراجعه نکنند.

نایب مدیر اتحادیه آرایشگرهای خانمانه از تعطیلی ٢٦٤ آرایشگاه خانمانه بدون مجوز در شش ماه اول امسال خبر داد.

نایب مدیر اتحادیه آرایشگرهای خانمانه در عین حال به استفاده بعضی واحدهای غیرمجاز از دوربین های مدار بسته اشاره کرد و آن را امری خلاف شرع و عرف و قوانین دانست و از خانواده ها خواست به این مسئله توجه جدی داشته باشند.

وی درا ین باره تاکید کرد:به تازگی نیز در بررسی های ما تعدادی واحد غیرمجاز که در سالن های خود از دوربین های مدار بسته استفاده کرده بودند که با همکاری بازرسی اصناف و اداره محترم اماکن پایتخت کشور عزیزمان ایران شناسایی و پلمب شدند.

عابدی دربخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به تبلیغاتی که از سوی بعضی واحدهای آرایشگاهی در اینترنت صورت گرفته و به واسطه آن فیلم و تصویر مشتریان منتشر می شود هم اظهار کرد: متاسفانه این اتفاق در اینترنت رخ داده و مراکزی که غیرمجاز هستند، چنین اقدامی را انجام می دهند ولی به هر صورت مردم باید توجه داشته و اجازه چنین سوء استفاده هایی را ندهند.

تعطیلی بیش از 250 آرایشگاه خانمانه

نایب مدیر اتحادیه آرایشگرهای خانمانه در ارتباط با سولاریوم نیز توضیح داد: سولاریوم به طور کلی در سالن های آرایشی ممنوع محسوب می شود ولی متاسفانه با توجه به اینکه متولی مشخصی جهت این بخش وجود ندارد، گاه شاهدیم که در بعضی مراکز به طور غیرقانونی این خدمات ارائه می شود. بسیاری نیز در لوای نام آرایشگاه خانمانه به سوء استفاده پرداخته و به ارائه چنین خدماتی غیر قانونی می پردازند که در صورت شناسایی واحدهای ارائه کننده چنین خدماتی پلمب خواهند شد.

وی در آخر به دستور دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در خصوص دستور پیگیری و جلوگیری از فعالیت مراکزغیر قانونی و متخلف اشاره کرده و این عنوان را قابل قدردانی دانست.

نایب مدیر اتحادیه آرایشگرهای خانمانه از تعطیلی ٢٦٤ آرایشگاه خانمانه بدون مجوز در شش ماه اول امسال خبر داد.

وضعیت نامناسب در آرایشگاه های زنانه

به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران اوضاع آرایشگاه های شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را به عنوان یکی از مصادیق آسیب های اجتماعی مورد توجه قرار داد و با اشاره به گزارش اخیر پلیس در این راستا اظهار کرد: به پلیس دستور داده شده است بود بر روی اوضاع آرایشگاه های خانمانه متمرکز شود که نتیجه آن ارائه گزارشی از اوضاع نامطلوب آرایشگاه های خانمانه بود.

تعطیلی بیش از 250 آرایشگاه خانمانه

جعفری دولت آبادی ابتدا عنوان را از زبان نماینده اتحادیه صنف آرایشگاه های خانمانه مطرح کرد و بر اساس آن اعلام کرد: که تا آخر شهریور امسال تعداد آرایشگاه های خانمانه دارای مجوز صنفی در پایتخت کشور عزیزمان ایران را ۱۳۷۳ باب اعلام شده است که در مقایسه با شمار آرایشگاه های غیرمجاز که ۱۵۴۲ باب هستند، جای تأمل دارد.

پلیس فرصتی جهت نظارت بر آرایشگاه های دارای مجوز ندارد

وی در تحلیل این آمار گفت: تعداد آرایشگاه های غیرمجاز بیش از واحدهای دارای مجوز است و بدهید ترتیب پلیس فرصتی جهت نظارت بر آرایشگاه های دارای مجوز ندارد؛ ضمن این که طبق آمار اعلامی ۲۲۴ آرایشگاه غیرمجاز در فضای مجازی، فعالیت تبلیغی داشته و اقدام به آموزش آرایشگری غیرمجاز می کنند.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در بیان کارها پلیس این زمینه، اظهار کرد: حسب گزارش تا کنون ۳۵۰ آرایشگاه خانمانه فاقد مجوز پلمپ شده است و از جمله کارها غیرقانونی این واحدهای صنفی، برگزاری تورهای آموزشی به خارج از کشور هست؛ به این ترتیب که به خاص در ماه های محرم و صفر، زنان آرایشگر را در قالب تورهای آموزشی بدون مجوز به بعضی کشورهای همسایه و منطقه برده و دوره های آموزش آرایشگری برگزار می کند و این کارها مجرمانه در اینترنت و حتی در بعضی سایت های داخلی تبلیغ می شود.

جعفری دولت آبادی خاطر نشان کرد: فیلم برداری به نحو پنهانی و غیرمجاز از زنان مراجعه کننده به آرایشگاه ها و انتشار آن در فضای مجازی، جرم محسوب می شود.

نکته دیگری که در عنوان آرایشگاه ها مورد اشاره دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفت، ارائه خدمات قشنگی مانند سولاریوم در بعضی کلینیک های پزشکی بود که دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از سرپرستان نواحی خواست در این مباحث ورود کنند و با همکاری پلیس در شناسایی و تعطیلی مراکز غیرمجاز و هم چنین آرایشگاه های مجازی که فعالیت های مجرمانه دارند، اقدام کنند.

واژه های کلیدی: ایران | فعالیت | غیرمجاز | آرایشگاه | آرایشگاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs